Zalety i wady okapów kominowych

W poszukiwaniu tradycyjnego okapu, który sprawdzi się w każdej kuchni warto udać się na stronę hurtowni internetowej mateomarket.pl. Najbardziej uniwersalne, a zarazem bardzo wytrzymałe i doskonałe pod względem jakościowym są okapy kominowe, często nazywane również okapami przyściennymi. Zazwyczaj montuje się je bezpośrednio do ściany między dwiema szafkami kuchennymi. Istnieją również narożne wersje tego typu okapów, które pozwalają sprytnie wykorzystać trudne do zagospodarowania miejsce kuchni, czyli jeden z jej kątów. Okapy kominowe mają oczywiście zarówno swoje plusy, jak i minusy. Zacznijmy od ich zalet.

Zalety okapów kominowych
Wśród okapów kominowych znajdziemy typowe modele, czyli okapy przyścienne i okapy narożne. Tego rodzaju okapy są najczęściej montowane w naszych kuchniach. Producenci wychodzą, więc naprzeciw oczekiwaniom klientów. Ogromną zaletą okapów kominowych jest szeroki wachlarz wzorów. Bez trudu znajdziemy okapy w stylu nowoczesnym, tradycyjnym, rustykalnym i każdym innym. Najbardziej uniwersalne są oczywiście okapy charakteryzujące się klasycznym wzornictwem oraz prostymi, stalowymi wykończeniami. W zależności od potrzeb, możemy wybrać okap sterowany mechanicznie, elektronicznie lub zdalnie. We wspomnianym już sklepie meteomarket.pl można kupić okap kominowy marki Ciarko, model SBB60, który jest sterowany za pomocą intuicyjnych przycisków. Dzięki temu użytkowanie okapu nie sprawia najmniejszych trudności. To bardzo ważne, bo łatwe sterowanie podnosi funkcjonalność produktu. Okapy kominowe odznaczają się wyższą wydajnością, niż ich podszafkowi bracia. Są także bardziej higieniczne, gdyż zanieczyszczenia trafiają bezpośrednio do przewodu wentylacyjnego. Ze względu na ich ogromną popularność producenci są w stanie zaproponować naprawdę korzystne ceny.

Wady okapów kominowych
Mimo niewątpliwych zalet okapów kominowych, modele te posiadają również kilka minusów. Po pierwsze nie są dobrym wyborem do małych lub wąskich kuchni. Takie okapy zabierają sporo miejsca, które w małych pomieszczeniach jest na wagę złota. Komin, który skrywa przewód odprowadzający zanieczyszczenia jest widoczny, co może przeszkadzać wielu osobom i z pewnością wpływa na estetykę pomieszczenia. Ze względu na komin nie da się również zagospodarować przestrzeni nad okapem.

Źródło:
http://ciarko.com/baza-wiedzy/Wyspowy,_sufitowy_czy_kominowy_-_jak_dobrac_odpowiedni_okap_kuchenny/8
https://mateomarket.pl/ciarko-okap-kominowy-sbb-60-czarny,id78027.html

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *