Impreza firmowa – pomysł na imprezę integracyjną na terenie Krakowa

Jakie są najczęstsze skojarzenia z czasem spędzonym w pracy? Wiele osób pewnie powie, że robimy coś, co niekoniecznie lubimy. Do tego zdarza się, że brakuje więzi między pracownikami. Nie wszyscy muszą się ze wszystkimi lubić, ale zdarza się, że problem wynika wyłącznie z dystansu. Tego, że tak naprawdę nie wiemy, z kim pracujemy. Można to jednak szybko zmienić. Imprezy firmowe są świetną okazją do poznania innych pracowników.

Impreza integracyjna – co to jest?

Najprościej powiedzieć, że integracja pracowników to impreza firmowa, podczas której wszyscy mogą się lepiej poznać. Praca z kimś niekoniecznie może oznaczać lepsze poznanie danej osoby. Praca wiąże się z koncentracją na obowiązkach służbowych, natomiast imprezy firmowe oznaczają wielką swobodę. Tego typu eventy firmowe to czas, kiedy można lepiej poznać danego człowieka.

Pomysł na imprezę firmową

Być może niektórzy zastanawiają się nad tym, jak powinna przebiegać integracja firmowa. W takiej sytuacji mogą pojawić się różne pomysły i co istotne, nie można jednoznacznie powiedzieć, że coś jest złe lub dobre. Po prostu trzeba trafić w gusta – nie wszystkim spodoba się to samo.

Gdyby jednak komuś zależało na jakichś konkretach, na pewno warto zastanowić się nad następującymi propozycjami:

  • sprawdzian wytrzymałościowy,
  • warsztat kulinarny,
  • zabawy na łonie natury,
  • paintball,
  • impreza tematyczna.

Impreza firmowa i atrakcje w jej trakcie to coś, nad czym można by debatować naprawdę długo. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na wyjątkowe imprezy integracyjne w Krakowie. Tak naprawdę trudno rozmawiać o jakichś ograniczeniach. Wszystko sprowadza się do wyobraźni.

Gdzie na integrację firmową?

Wiele osób pewnie zastanawia się nad tym, gdzie powinien mieć miejsce event firmowy. Sytuację można porównać do poszukiwania pomysłów na imprezę firmową – możliwości jest bardzo dużo. Można nawet zdecydować się na to, aby impreza firmowa odbyła się w pracy. Z drugiej strony nasuwa się jednak pytanie, czy to dobry pomysł? Chodzi w końcu o relaks w miejscu pracy. Wydaje się, że wskazane jest poszukanie miejsca z dala od tego, gdzie wykonuje się obowiązki służbowe. Świetnym przykładem jest impreza integracyjna na strzelnicy. Ekstremalna forma rozrywki połączona z troską o bezpieczeństwo. Dobra zabawa jest tylko wtedy, gdy nikomu nic nie zagraża. Zresztą najlepiej dokładnie zapoznać się z informacjami dostępnymi pod adresem https://www.shootingcracow.com.

Dobrze też spojrzeć na to wszystko z innej strony – imprezy firmowe i atrakcje mogą pomóc poprawić relacje w grupie, aczkolwiek to też są koszty. Koszty, które z różnych względów pracodawca niekoniecznie może chcieć ponosić. Co więcej, nie ma przepisu, który zmusza do organizacji imprez firmowych.

Impreza integracyjna a próba stworzenia zgranego zespołu

Pamiętajmy również o tym, że zorganizowanie eventu integracyjnego to pierwszy krok na drodze do stworzenia zgranego zespołu. Dobry zespół nie składa się z najlepszych pracowników. Dobry zespół to świetni pracownicy, którzy potrafią ze sobą współpracować. Tymczasem eventy firmowe i atrakcje, jakie mogą mieć miejsce to szansa, aby scalić ekipę.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *