Jak ocieplić wizualnie łazienkę?

Łazienka jest jednym z tych pomieszczeń, w którym spędzamy naprawdę długie godziny – niezależnie od płci. Rozpoczynając od porannego obudzenia się szybkim prysznicem, po wieczorną pielęgnację lub przygotowania do wyjścia. Dlatego to pomieszczenie powinno być urządzone ze smakiem, przyjaźnie i ciepło. Bo przecież łazienka nie tylko ma spełniać swoje funkcje, ale i cieszyć oko.

Dlatego warto wypróbować kilka niezawodnych tricków, aby dodać jej charakteru, pazura lub romantycznego wyglądu. Do ozdobienia możemy wykorzystać niemal wszystko, dlatego jeżeli nie chcesz wydawać kroci na gadżety, możesz wykonać je samodzielnie – będę o tym pisać prawdopodobnie w kolejnych postach, dlatego gorąco zachęcam do obserwowania! A teraz przejdźmy do rzeczy!

4477045484_b78a01ae40_b

Moja mama chcąc zmienić wyraz naszej łazienki, dodawała kolorowe ręczniki 🙂 Ten pomysł sprawdza się, ale na krótko, w końcu i tak weźmiemy te ręczniki i je wykorzystamy, prawda? Dlatego nie można wyłącznie na tym polegać. Ale z drugiej strony – co jakiś czas możemy wymieniać ręczniki na inny kolor i za każdym razem będziemy mieć inną łazienkę – całkiem pomyślane, prawda?

Kolejnym pomysłem, który możecie wykorzystać to:

  • kwiaty – zawsze się sprawdzają! Jednak wybierając, starajcie się znaleźć takie, którym nie będą przeszkadzać zmiany temperatury czy wilgotności. Dlatego odpadają storczyki, kaktusy czy drzewka bonsai i juki. Ale do wyboru jest jeszcze milion innych gatunków, które na pewno zaadaptują się w takiej atmosferze.
  • Obrazy – najlepiej w ramce za szkłem, aby nie zaszły wilgocią. Dobierz je do płytek – ale nie w sensie – taki sam kolor, a jego przeciwieństwo, kontrast. A obraz? Co lubisz? Może czarno białe widoki? A może dziecięce rysowanki? Wszystkie chwyty dozwolone!
  • Napisy na ścianach – stały się one istnym hitem – wykorzystywanym niemal wszędzie – w salonie, sypialni, a nawet w łazience. Możesz uzbierać napis „Łazienka” lub „bathroom” lub stworzyć ciekawy napis, motywujący do działania. Co wybierzesz?
  • Nieco inne girlandy? Wiecie czym są girlandy, prawda? A może wykonasz je samodzielnie do łazienki? Z patyczków, kwiatów, a może sztywnego papieru? Podziel się swoimi pomysłami w komentarzach!

 

źródła zdjęć: http://eng.letscc.net/

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *