Mailingi- jak je wysyłać zgodnie z prawem?

Jeśli chcemy przeprowadzić kampanię mailingową, to trzeba najpierw zdobyć zgodę na wysyłanie e-maila do konkretnej osoby. Nie mamy zgody? Nie możemy wysyłać e-maila. Jak więc taką zgodę uzyskać? Najlepiej bezpośrednio od użytkownika przez checkbox. Możemy umieścić checkbox wszędzie tam, gdzie użytkownik podaje swojego e-maila, czyli rejestracja w sklepie, dostęp do usługi czy darmowy e-book. Może to być nawet formularz kontaktowy. Zgoda musi zawierać trzy elementy: dane, których dotyczy, cel wykorzystania podanych danych, podmiot, który będzie dane wykorzystywał. To najlepszy sposób, lecz niektórzy chcąc zaoszczędzić czas, kupują gotową bazę danych. Czy to jednak dobry pomysł?

Czy kupowanie gotowej bazy danych to dobry pomysł?

Kogo nie kusiło by kupić gotową bazę danych? Niby jest to fajne bo nie trzeba się wysilać by pozyskiwać maile. Wystarczy tylko zapłacić. Jednak w tej sytuacji pojawia się niepewność- w jaki sposób zostały pozyskane maile do bazy danych i czy zostało to zrobione w sposób legalny? Kupowanie gotowych baz danych jest po prostu ryzykowane, dlatego nie warto tego robić- to najprostszy sposób na to by zostać uznanym za spamera.

Co grozi za nielegalny mailing? Zapytaj adwokata

Za nielegalny mailing grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara pieniężna w wysokości do 3 % przychodu, który osiągnęliśmy w poprzednim roku kalendarzowym. Jeśli zamierzamy przeprowadzić skuteczną kampanię e-mailingową warto w tej kwestii poradzić się prawnika. Tutaj możemy uzyskać skuteczną poradę prawną: boleklegal.pl.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *