Fotel do komputera – nie wygląd ma znaczenie

Choć bardzo często podczas wyboru mebli do domu czy biura kierujemy się przede wszystkim ich wyglądem, to kryterium nie zawsze powinno znajdować się na pierwszym miejscu. Niektóre meble, choćby były najbardziej efektowne, będą bezużyteczne, jeśli nie będą wygodne. Dotyczy to przede wszystkim foteli do pracy biurowej.

Na krześle czy fotelu spędzamy codziennie wiele godzin. Osoby, które pracują przy komputerze, siedzą często w jednej pozycji przez cały dzień z niewielkimi przerwami na kawę czy coś do jedzenia. W takiej sytuacji prawidłowa postawa ciała to najlepsze rozwiązanie, aby uniknąć bólu pleców i poważniejszych problemów z kręgosłupem. Dobry fotel pozwoli zachować prawidłową pozycję i stabilną postawę.

W fotelu biurowym na pierwszy plan wysuwa się siedzisko oraz oparcie – oba te elementy powinny być przede wszystkim dobrze wyprofilowane i wygodne. Oparcie może mieć dodatkowo zagłówek, który odciąży kręgosłup na odcinku szyjnym. Siedzisko natomiast powinno być średniej miękkości i głębokości. Jeśli będzie za głębokie, nie będzie można usiąść wygodnie i oprzeć się plecami. A to wymusi nieprawidłową postawę i konieczność siedzenia w pozycji prowadzącej do bólu pleców.

Fotel do pracy przy komputerze powinien być również wyposażony w podłokietniki, które odciążą ręce. Bardzo często w biurowych krzesłach brak jest tego elementu, co powoduje, że podczas pracy ręce trzeba trzymać w powietrzu, a przez to szybciej się męczą.

Dobry fotel biurowy to przede wszystkim wygoda i stabilna pozycja podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze. Jeśli poświęcimy odrobinę czasu na właściwe jego wybranie, z pewnością nasz komfort pracy poprawi się, a kręgosłup nie będzie narażony na dodatkowe obciążenia.

Po więcej ciekawych informacji na temat foteli do pracy przy komputerze zapraszamy na stronę www.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *