Co powinno znajdować się w łóżeczku dla niemowląt?

Niemowlę do bezpiecznego i zdrowego snu nie potrzebuje wiele. Najważniejsze jest wygodne i trwałe łóżeczko dla niemowląt, materacyk i kołderka. Wszystko to możemy dostać w sklepie z akcesoriami dla dzieci. Jednak które artykuły wybrać?

Łóżeczka dla niemowląt
Przede wszystkim musi być bezpieczne dla dziecka. Nie może zawierać ostrych krawędzi, a jego szczebelki nie mogą być zbyt szeroko rozstawione, aby nie utknęła w nich głowa dziecka. W sklepach są dostępne różne ochraniacze na szczebelki, ale z wielu względów nie są polecane.

Materac
Łóżeczka dla niemowląt muszą zawierać specjalny materac. Jego rozmiar powinien być odpowiednio dobrany do rozmiaru łóżeczka. Powinien być odpowiedniej twardości (niezbyt twardy oraz zbyt miękki) oraz elastyczny, czyli musi dopasowywać się do kształtu ciała. Zapewni to dobre ułożenie kręgosłupa i wpłynie na zdrowy rozwój dziecka.

Pościel
Kupując komplet pościeli do Łóżeczka dla niemowląt zazwyczaj dostajemy do niej płaską poduszkę. Niemowlakowi nie jest ona jednak potrzebna. Według naukowców dziecko powinno spać na płasko, aby nie uszkodzić kręgosłupa. Nie będzie mu niewygodnie, ciało małego człowieka jest przystosowane do spania na płasko, bez poduszek.

Inne akcesoria
W łóżeczku nie powinno się znajdować nic poza materacykiem i kołderką. Wszystko inne zwiększa ryzyko złej postawy ciała w późniejszym wieku a nawet uduszenia!

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *