Rynek nieruchomości w Polsce

Polski rynek nieruchomości rozwija się od blisko 30 lat. Dzisiaj dostępna jest na nim szeroka oferta nieruchomości na sprzedaż. Dowiedz się, w jakie nieruchomości warto inwestować.

Atrakcyjne oferty dostępne są zarówno wśród lokali mieszkalnych, jak i nieruchomości niekomercyjnych. Obecna sytuacja na rynku nieruchomości sprawia, że w lepszej sytuacji jest nabywa niż sprzedający.

Rynek mieszkań

W 2015 roku ceny mieszkań ulegały bardzo niewielkim zmianom. Rynek mieszkań jest obecnie rynkiem kupujących. Ciekawostką jest fakt, że obniżka ceny nie zawsze przemawia do kupującego, zatem sprzedający zmuszeni są do stosowania metod, dzięki którym zwiększają atrakcyjność mieszkań. Wykorzystują w tym celu między innymi usługę Home Stagingu. Po analizie cen mieszkań na rynku polskim można stwierdzić, że największe wzrosty cen nieruchomości dotyczą Warszawy, na drugim biegunie jest Poznań czy Wrocław. W tych dwóch miastach cena metra kwadratowego kształtuje się w granicach 5 tysięcy złoych.
Najpopularniejsze oferty wśród kupujących to wykończone dwupokojowe mieszkania pod klucz z wydzieloną kuchnią.
Polacy coraz częściej nie chcą wynajmować i płacić za mieszkanie w cudzym lokalu i decydują się na zakup własnego mieszkania. Wpływ na takie decyzje mają coraz wyższe pensje, tanie kredyty oraz niewygórowane stawki za metr kwadratowy.

Rynek nieruchomości komercyjnych

W minionym roku rynek nieruchomośći komercyjnych bardzo się ożywił. Wpływ na taką sytuację miala stabilna i silna polska gospodarka na tle innych gospodarek Unii Europejskiej.
Najbardziej bogatą i zróżnicowaną ofertę nieruchomości komercyjnyh można znaleźć w Warszawie. Innymi miastami, w których rynek nieruchomości komercyjnych rozwinął się w znacznym stopniu są: Kraków, Poznań, Wrocła oraz Trójmiasto. Nabywcy nowoczesnych powierzchni biurowych to z reguły duże międzynarodowe korporacje jednak dużym zainteresowaniem cieszy się również rynek tańszych lokali komercyjnych. Nieruchomości te znajdują się najczęściej w starszych budynkach lub w kamienicach dostosowanych do funkcji biurowych i usługowych.

Źródło: http://www.kamel.nieruchomosci.pl/

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *