Jakiś czas temu na rynku pojawiło się wiele ofert, produktów pochodzących z różnych krajów, nie tylko europejskich ale nawet azjatyckich. Przed zamówieniem jednak towaru, warto poczytać sobie o przesyłkach międzynarodowych, a zwłaszcza przepisach, choćby celnych, jakie obowiązują w danym kraju. Może okazać się, że na jednym z portali aukcyjnych, znajdziemy, interesujące ogłoszenie, dotyczące możliwości zakupu, dajmy na to telefonu komórkowego. Cena, marka, model, całkowicie spełniają nasze oczekiwania.
Super. Klikamy opcję pozwalającą dokonać zakupu, przelewamy pieniądze na wskazane w ogłoszeniu konto bankowe. I czekamy na kuriera, który, zgodnie z zawartą umową ma nam dostarczyć zamówione przesyłki międzynarodowe. Oczywiście przesyłka trafia do nas, może z małym opóźnieniem lub nie, ale wraz z nią może się zdarzyć, że dostaniemy list z urzędu celnego, nakazującego nam zapłatę akcyzy. Przeważnie wtedy jeszcze raz czytamy dokładniej, niż za pierwszym razem ofertę sprzedawcy i znajdujemy zapis, że faktycznie w zależności od wartości celnicy, mają prawo sprawdzić naszą przesyłkę i naliczyć nam dodatkową opłatę. Moglibyśmy tego uniknąć, gdybyśmy znali przepisy o przesyłkach międzynarodowych.
To szerokie co prawda pojęcie, ale nieznajomość prawa, nikogo nie zwalnia z jego przestrzegania. Z drugiej strony takie wysyłanie produktów, pomiędzy krajami daje nam duże możliwości. Znacznie ułatwia handel. Sprzedawcom, pozwala rozwinąć skrzydła a nie tylko ograniczać się do osiedlowych sklepików. Przed założeniem działalności, koniecznym jest zapoznanie się z ofertą firm kurierskich, które pomogą nam w prowadzeniu naszego biznesu. To bardzo ważne aby znaleźć właściwych partnerów. Wiadomo, że musimy wiedzieć, ile kosztuje wysłanie paczki do Anglii a ile do Stanów Zjednoczonych. Klient, który odwiedzi nasz wirtualny sklep, z pewnością będzie chciał mieć taką informację. Więc warto na stronie swojego sklepu zamieścić każdą informację o przesyłkach międzynarodowych