O czym pamiętać przy urządzaniu sypialni?

Ile godzin śpisz w ciągu doby? Podobno przesypiamy co najmniej 1/4 dnia, a tym samym sypialnia jest pomieszczeniem, w którym spędzamy przeważającą część swojego życia. Dlatego tak ważne jest, aby była ona urządzona w taki sposób, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania, a przy tym była wygodna w korzystaniu!

6998508307_7ab17a0671_b

Dlatego, jeżeli projektujecie od podstaw swoją sypialnię, musicie koniecznie pamiętać o jej wyposażeniu, w skład którego wchodzi:

  • łóżko – niby rzecz bardzo naturalna, jednak wiele osób idzie „po kosztach” wybierając tanią ramę, tani materac. A później to zdziwienie, czemu się nie wysypiamy? Czemu nas boli kręgosłup? O tym, w jaki sposób wybierać materac będę pisać w kolejnym poście – weźcie sobie do serca moje przyszłe porady. Pamiętajcie – 1/4 doby mija Wam we śnie!
  • szafka nocna – z powodu cięcia kosztów, zapominamy o szafce nocnej. Jednak jej koszt to około 100- 200 złotych. Czy nie warto zaoszczędzić na czymś innym, aby mieć podest do lampki, położenia szklanki z wodą i książki?
  • garderoba – lub po prostu szafa z komodą. W dzisiejszych kompaktowych mieszkaniach brakuje powierzchni na stworzenie dużej garderoby, dlatego najczęściej w sypialni chowamy nasze ubrania 🙂
  • fotel – zastanawiacie się – po co? A gdzie położycie ubranie przed pójściem spać? Z lenistwa nie chce nam się go układać i rzucamy gdzie popadnie – najczęściej na podłogę. W ten sposób niszczymy ubiór lub go brudzimy.

2219926118_ea8b135fde_b

Co jeszcze powinnam dopisać do tej listy?

zdjęcia: http://eng.letscc.net

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *