Niesamowity krakowski Kazimierz

Jeśli jesteś w Krakowie tylko na weekend, to Kazimierz jest prawdopodobnie najlepszą dzielnicą Krakowa, aby zacząć przygodę z tym miastem. Ta historyczna dzielnica żydowska to tętniące życiem, twórcze centrum pełne barwnej sztuki ulicznej, wspaniałej kawy, wyjątkowych galerii sztuki, klimatycznych barów, interesujących muzeów i wielu innych atrakcji.

Mimo tragicznych czasów drugiej wojny światowej, bogata kultura żydowska, która rozkwitała tu od setek lat, wciąż jest bardzo żywa i ma się dobrze. Znajdziesz tu liczne synagogi, weźmiesz udział w ogromnym, corocznym Festiwalu Kultury Żydowskiej, odwiedzisz Żydowskie Muzeum Galicja i poznasz wiele innych atrakcji. Okolica była głównym tłem filmu Stevena Spielberga „Lista Schindlera”. Oskar Schindler to niemiecki przemysłowiec, który ocalił wielu Żydów, zatrudniając ich w swojej fabryce. Jeżeli oglądałeś ten film wiele miejsc wyda Ci się znajomych.

Jakie miejsce możesz wybrać na nocleg? Do Twojej dyspozycji pozostają liczne hostele i hotele w Krakowie. Wiele możliwości zakwaterowania znajdziesz także w okolicznych miejscowościach. Doskonałym rozwiązaniem jest nocleg w Wieliczce, skąd dojazd do Krakowa jest niezwykle łatwy.

Źródło: https://duze-podroze.pl/co-zobaczyc-w-krakowie/

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *