Montaż sufitu podwieszanego z oprawami LED

Sufity podwieszane montowane są zarówno w mieszkaniach jak i obiektach użyteczności publicznej, typu hotele, restauracje czy kina.

Nie bez powodu cieszą się one olbrzymim zainteresowaniem wśród inwestorów i są często wykorzystywane w projektach wnętrz.

Dlaczego sufity podwieszane są aż tak popularne?

Oto tylko niektóre zalety tego systemowego rozwiązania:

  • Efektywnie pozwalają zamaskować nierówności na suficie.
  • Pozwalają ukryć różnego rodzaju instalacje, rury, przewody wentylacyjne.
  • Umożliwiają obniżenie sufitu, co jest dobrym rozwiązaniem dla wysokich mieszkań ulokowanych w kamienicach.
  • Istnieją różne warianty sufitu podwieszanego – mocowanego na jednej płaszczyźnie lub kilku (efekt „schodków”). Dodatkowo taki sufi można wzbogacić oprawami LED – o tym więcej w dalszej części artykułu.
  • Sufit podwieszany jest prosty w montażu. Plusem jest dostępność w Internecie profesjonalnych instrukcji opisujących krok po kroku jego montaż, zawierających listę materiałów budowlanych, typu płyty g-k, profile czy masy szpachlowe, które są potrzebne przy pracach budowlanych.
  • Zamontować go można w każdym obiekcie, wielkość wnętrza nie stanowi problemu.

Oprawy LED w suficie

Coraz częściej poszukiwane są rozwiązania, które pozwalają w prosty sposób zmienić klimat pomieszczenia. A nic tak znacząco nie oddziałuje na wnętrze, jak światło. Przyzwyczajeni do tradycyjnego rozwiązania, jakim jest żyrandol zawieszony w centralnym punkcie sufitu , powinniśmy pomyśleć o nieco rozproszeniu ogniwa naświetlenia. Pomocne w tym będą na pewno oprawy LED.

Oprawy LED można mocować w dowolnej części sufitu, oczywiście poza obszarem profili stanowiących konstrukcję nośną. Przy ich montażu należy pamiętać przede wszystkim o zapewnieniu odpowiedniej ilości wolnego miejsca. Większość żarówek silnie się nagrzewa, dlatego niezbędne jest dodatkowe miejsce do odprowadzenia nadmiaru ciepła.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *