Laik wybiera sprzęt AGD – jakie błędy popełnia najczęściej i jak się ich ustrzec?

Wasmachine_van_MieleWybór sprzętu AGD to często kłopot dla członków rodziny. W naszych sklepach, półki dosłownie pękają pod naporem tak dużej liczby różnych artykułów gospodarstwa domowego. Jak w związku z tym wybrać odpowiednie urządzenie, aby potem nie żałować złego wyboru? Poniżej przedstawiamy kilka porad:

  1. Po co i dla kogo jest dane urządzenie. Jeśli chcemy kupić jakiś produkt, musimy wiedzieć czy potrzeba ta nie jest przypadkiem jednorazowym kaprysem i czy będzie on nam przydatny. Warto też zastanowić się dla jak wielu osób ma on być przeznaczony. Jako przykład weźmy lodówkę. Jeśli jest ona nam rzeczywiście potrzebna, bo np. stara się zepsuła – zakup taki jest z pewnością konieczny. Jeśli jednak lodówka którą mamy od kilku lat po prostu nam się znudziła, warto poczekać z zakupem. Jeśli już nasza lodówka jest nam rzeczywiście potrzebna, warto zastanowić się jaka ona ma być. Jeśli np. mieszkamy sami, nie musimy wybierać największego modelu bo to po prostu strata miejsca i pieniędzy,
  2. Zanim kupisz urządzenie dowiedz się o nim jak najwięcej. Jeśli tego nie zrobisz, zakupiony produkt może okazać się po prostu bublem, który wcisnął ci sprzedawca. Zasięgnięcie porady na temat danego sprzętu jest dużo łatwiejsze, ponieważ mamy dostęp do internetu. Warto poczytać co inni (prawdziwi a nie opłacani) użytkownicy mówią o danym urządzeniu.
  3. Wbrew pozorom uważaj na cenę i markę. Nie musisz od razu kupować produktów najdroższych „bo takie są lepsze”. Czasami produkty tańsze i wyprodukowane przez mniej znanych producentów są lepsze i trwalsze niż ich „lepsze” odpowiedniki.
  4. Kupując towar – a szczególnie na raty – uważajmy na to, co pisze w umowach. Owszem, umowa może być dla nas bardzo korzystna i spisana przez człowieka uczciwego. Może się jednak okazać, że umowa ta będzie niekorzystna – wtedy jeśli ją podpiszemy – mamy spory problem.
  5. Porównaj, czy dany produkt nie jest tańszy w internecie. Oczywiście jeśli mają być to niewielkie zakupy, po prostu nie opłaca się tego robić. Jeśli jednak ma być to sprzęt AGD (zwykle dosyć kosztowny) sprawdźmy, że cena w sklepie internetowym plus koszty przesyłki nie będzie niższa niż ta w sklepie stacjonarnym.

Nie przepłacaj. Pomyśl kilka razy zanim coś kupisz. Szczególnie jeśli ma to być kosztowny sprzęt AGD, z którego mamy korzystać przez lata. Nie dajmy nabrać się przez nieuczciwych sprzedawców. Pamiętajmy, że tacy mogą znaleźć się wszędzie – również w dobrych hiper i supermarketach.

 

agdhome-logo AGDhome.pl to jedna z czołowych sklepów na rynku sprzętu AGD i RTV oferuje wiele produktów wiodących marek:  Bosch, Teka,  Electrolux,  Zelmer i innych.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *