Jakie pomieszczenia warto mieć w domu?

Jeszcze przed budową i aranżacją własnego domu, przeglądamy setki magazynów oraz katalogów, poszukując ciekawych rozwiązań i oryginalnych inspiracji. Każdemu z nas zależy przecież na tym, aby tak długo wyczekiwany własny kąt mógł spełniać wszystkie nasze oczekiwania. W wielu katalogach spotkamy się z różnorodnymi rozwiązaniami aranżacyjnymi. Każdy projekt zakłada co innego, w wielu jednak można znaleźć pewne, wspólne elementy składowe. Co powinniśmy mieć zatem we własnym domu? W co warto tak naprawdę inwestować?

Specjaliści radzą, aby zainwestować w salon otwarty, najlepiej widoczny od wejścia głównego do domu. Salon wcale nie musi być duży – warto jednak, aby był przestronny. Przydatną rzeczą w domu może okazać się również tak zwany wiatrołap z zaaranżowaną szafą oraz wieszakami. Dobrym rozwiązaniem okazuje się także kuchnia częściowo otwarta na dom, posiadająca dobrą wentylację. Taka aranżacja jest nie tylko ciekawa pod względem wizualnym, lecz przede wszystkim niezwykle komfortowa i użyteczna. Dobrze, aby w kuchni znalazło się miejsce na duży stół i krzesła. Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu. Warto zatem zaaranżować w niej miejsce, które pozwoliły na to, aby panowała tam miła, rodzinna atmosfera.

W salonie warto wydzielić strefę jadalną oraz wypoczynkową – jest to ciekawy efekt wizualny, a ponadto rozwiązanie takie okazuje się niezwykle praktyczne. W każdym domu doskonale sprawdzają się dwie łazienki. Jedna powinna znajdować się w sypialni, drugą natomiast warto zaaranżować specjalnie dla gości. Bardzo dobrym rozwiązaniem okazuje się połączenie domu z garażem, w którym można dodatkowo zaaranżować miejsce na małą spiżarnię lub kotłownię. Jeżeli decydujemy się na taras, warto zainwestować w wygodne przejście z kuchni. Taras powinien być także zadaszony – to bardzo praktyczne rozwiązanie. W każdym domu doskonale sprawdza się garderoba lub zamontowanie specjalnych, dużych szaf przesuwnych.

Z czego natomiast warto zrezygnować w domu? Z pewnością niekorzystnym rozwiązaniem okaże się duża ilość okien znajdujących się w dachu. Mimo, iż takie rozwiązanie zapewnia bardzo dobre oświetlenie, przyczynia się do znacznego wychłodzenia pomieszczeń. Jeżeli takie okna znajdują się już w naszym domu, warto zrezygnować z ustawiania łóżek bezpośrednio pod nimi. Ponadto, warto zrezygnować również z dodatkowego wyjścia prowadzącego z garażu na ogród. Warto bowiem pamiętać, że im więcej drzwi w naszym domu, tym też więcej kosztów – także tych związanych z dodatkowym zabezpieczeniem tych drzwi.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *