Jakie podpórki do książek dla twojego salonu

Gdy salon wymaga zmian, czasem wystarczy kilka drobiazgów by odmienić wnętrze i nadać mu nowego charakteru. Takim ciekawym drobiazgiem są na pewno podpórki do książek. Wiadomo, że zazwyczaj salon pełni rolę biblioteki i jest tym miejscem gdzie książki mają swoje miejsce. Podpórki pomogą ujarzmić książki, a jednocześnie będą stanowić element dekoracyjny. Sprawdzą się również jako podpórki do płyt Cd, doskonale rozwiązując problem z ich przechowywaniem. Podpórki do książek, choć mogą wydawać się banalne, to wcale takie nie są.

Jak dopasować podpórki do wnętrza?

ramy-podporkiWybierając podpórki do książek do salonu warto wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów. Przede wszystkim należy je dostosować do klimatu i stylu w jakim salon jest urządzony. Do salonu urządzonym w klasycznym stylu pasują podpórki np. z mosiądzu, o tradycyjnych kształtach. Natomiast gdy salon urządzony jest w nowoczesnym stylu, można pokusić się o gadżet, który jest zabawny. Ważną zasadą jest określić, czy to podpórka do książek, ma być tym gadżetem, który przykuwa wzrok. Jeśli bowiem w salonie są inne dodatki, na które warto zwróci uwagę podpórki mogą być proste, klasyczne, które będą tylko tłem do innych elementów wystroju wnętrza.

Kupując podpórki do książek trzeba pamiętać, o tym, że książek na półce musi być taka ilość, aby zmieściły się na nich także podpórki. Jeśli są one bowiem w formie ciekawego gadżetu muszą one być odpowiednio wyeksponowane. Gdy jesteśmy miłośnikami literatury warto zamontować kolejną półkę, by książki wraz z podpórkami stanowiły element dekoracyjny.

Nietuzinkowe podpórki do książki do nowoczesnego salonu

podporki1Fajnym gadżetem do kolorowego, nowoczesnego wnętrza są podpórki w formie ludzików. Są one proste w formie, a szczególną uwagę przyciąga ich kształt. Jeden z ludzików sprawia wrażenie pchającego książki, ma lekko obrażoną miną, a jego mimika wyraża zmęczenie. Natomiast z drugiej strony stoi figurka ludzika, która zatrzymuje książki plecami, a na jego twarzy widnieje, trochę złośliwy uśmiech. Taki gadżet na pewno doskonale wpisuje się również do sypialni nastolatka. To również super pomysł na prezent dla każdego miłośnika książek.

Pomysł do klasycznego salonu

Do salonu urządzonego w tradycyjnym stylu pasują podpórki, jak już wspomniano w stonowanych kolorach z dobrej jakości materiału. Pomysłem jest podpórka w kształcie psa czy innego zwierzęcia, która przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom zwierząt. Warto wybierać podpórki, które są wykonane z dbałością o każdy szczegół, gdyż to podkreśli klasyczny i elegancji styl w jakim urządzono salon.

podporki-na-ksiazki

Dodaj do zakładek Link.

Jedna odpowiedź na „Jakie podpórki do książek dla twojego salonu

  1. Site komentarz:

    Podporki do ksiazek moga miec rozne funkcje. Procz samego stanowienia oparcia dla ksiazek oraz roli dekoracyjnej moga miec rowniez miejsce na umieszczenie fotografii . To bardzo ciekawe i efektowne rozwiazanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *