Jak wybierać materac do sypialni?

To na materacu spędzamy około 6 godzin w ciągu dnia. Dlatego tak niezwykle ważne jest, aby był on dostosowany do naszych potrzeb. Wygodny, nie za miękki, nie za twardy. Jeżeli kupimy zły – efekty tego zakupu będziemy czuć przez najbliższe miesiące. Niewyspanie, bóle kręgosłupa, to tylko niektóre z problemów jakie mogą nas czekać. Dlatego warto mądrze wybrać i kierować się tym, jacy jesteśmy – wizualnie, wagowo, czy cierpimy na jakiekolwiek choroby lub.. jak lubimy spać.

Materace możemy podzielić ze względy na materiał, z którego są wykonane. Rozróżniamy między innymi:

  • kieszeniowe – chyba najbardziej popularne! Sprężyny są chowane w kieszeni. Każda osobno. Dodatkowo są one okładane ekstra materiałami (np. kokosem, pianką filcową).
  • bonelowe – czyli sprężynowe. One nie mają żadnych kieszeni, które dodatkowo by zabezpieczały konstrukcję.
  •  lateksowe – komfort jest nieco lepszy niż w przypadku materaców sprężynowych, ale i cena wyższa! Robione są z kauczuku syntetycznego, mają też swoje minusy: są alergenne, a także nieodporne na wilgoć, dlatego nie proponuje się takich rozwiązań dla dzieci.
  • żelowe – są wykonane z odkształcającego się żelu. Idealne dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, ponieważ dostosowują się do anatomicznej budowy ciała
  • wysokoelastyczne – występują w wielu odmianach – twarde, miękkie, elastyczne. Można je dostosować do własnych potrzeb, a do tego będą służyć długimi latami. Są tańsze od lateksowych, komfort nieco gorszy, ale ledwo odczuwalny. A przy tym odporne na wilgoć, grzyby i pleśń.
  • termoelastyczne – to najnowsze i najnowocześniejsze materace, jakie można kupić. Są coraz chętniej polecane w sklepach, ze względu na duży komfort podczas spania. Jak się zdecydujecie, to zrozumiecie o czym mówię 😉 Nie będziesz się budzić w nocy, temperatura dostosowuje kształt materaca do Twojego ciała. Brzmi fajnie? Bo jest fajnie.

Można wybrać też łóżko wodne, ale chyba na ten temat poświęcę dodatkowy wpis 🙂

 

źródło zdjęcia: http://eng.letscc.net/

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *