Jak urządzić małą kuchnię?

Urządzenie małej kuchni stanowi nie lada wyzwanie. Kuchnia jest bowiem miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu. To w tym miejscu pracujemy, ale też i odpoczywamy. Zależy nam zatem na tym, aby miejsce to było możliwie najbardziej przestronne, komfortowe i użyteczne. Mała przestrzeń niestety nie ułatwia nam tego zadania. Poszukujemy zatem innowacyjnych rozwiązań, które będą w stanie optycznie powiększyć naszą kuchnię, sprawić, aby była ona możliwie najbardziej użyteczna. Czy takie rozwiązania istnieją? Na szczęście tak!

Pierwszym, niezwykle pomysłowym sposobem na optyczne powiększenie kuchni jest przede wszystkim zamówienie mebli na wymiar. Zakup gotowych, często nieprzystosowanych szafek nie okaże się rozwiązaniem dobrym, ponieważ nie pozwoli na ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni znajdującej się w kuchni. Nie każdego jednak stać na zakup mebli wykonywanych na wymiar. Trzeba bowiem podkreślić, że jest to dość znaczny wydatek. W takiej sytuacji zatem, warto postawić na zakup dodatkowego wyposażenia do kuchni, które pozwoli na ekonomiczne i niezwykle praktyczne zaaranżowanie wnętrza mebli, które aktualnie znajdują się w kuchni. Do takiego przydatnego i funkcjonalnego wyposażenia można między innymi zaliczyć: szufladki montowane w środku szafek lub specjalne kosze.

Jeżeli pomiędzy meblami znajdują się jakieś luki, warto je korzystać, montując w tych miejscach nawet niewielkie półki. Zawsze będzie to dodatkowe miejsce, w którym można ekonomicznie wykorzystać przestrzeń. W małej kuchni najlepiej sprawdza się niewielki stół, przykręcany do ściany i składany. Przykrycie jednej komory zlewozmywaka za pomocą deski do krojenia skutkuje zyskanie dodatkowego miejsca roboczego. W małych kuchniach bardzo dobrze sprawdza się również system tak zwanych relingów, a więc drążków z haczykami. Na takich drążkach można bowiem wieszać różnego rodzaju przybory kuchenne lub koszyczki, w których można umieszczać słoiczki, czy przyprawy.

W małym pomieszczeniu zawsze warto postawić na dobre oświetlenie, które również przyczynia się do optycznego powiększenia przestrzeni. W kuchni, oprócz centralnej lampy, powinno znajdować się również dodatkowe oświetlenie, zamontowane na przykład pod szafkami. Warto pamiętać także o stosowaniu jasnych kolorów. Ciemne barwy jeszcze bardziej pomniejszą przestrzeń i przytłoczą pomieszczenie.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *