Jak udekorować dziecięcy pokój? 5 pomysłów od IKEA

Urządzenie pokoiku dziecięcego to nie lada wyzwanie. Szczególnie ze względu na koszty. Kiedy spodziewamy się nowego potomka, albo przyszedł on już na świat, z pewnością nasz budżet domowy nie jest w tak dobrym stanie, jak przedtem. Dzieciątko rośnie i coraz bardziej chcemy, żeby miało w domu swoje własne miejsce. Rodzice przecież też potrzebują prywatności. Nawet jeśli wygospodarowaliśmy miejsce na pokoik dziecięcy już wcześniej, to nadal dziecko nie będzie chciało w nim przebywać, kiedy będzie urządzony sucho, bez pomysłu, niekolorowo i nieatrakcyjnie dla niego.

Dlaczego pomysły od sklepu IKEA?

IKEA jest jednym z bardziej znanych sklepów z meblami i akcesoriami do domów. Swoją popularność zawdzięcza prostocie produktów, dostępności, a przede wszystkim: niskiej cenie. Niestety w Polsce nadal nie otwarto sklepu online, ale notatki prasowe wskazują na to, że taka możliwość niedługo będzie nam dostępna. W tej chwili IKEA znajduje się więc w zasięgu jedynie mieszkańców większych miast Polski, jak Krakowa czy Poznania.

1. Pościel dziecięca we wzorki

Najfajniejszym dodatkiem do dziecięcego pokoiku, który jednocześnie spełnia swoją rolę praktyczną, jest kolorowy komplet pościeli. Rozjaśni nawet najciemniejszy pokój. Nadaje dziecięcego uroku pomieszczeniu. Ceny pościeli tego typu są różne, na aukcjach internetowych zaczynają się już od 20 zł. Nie jest to więc duży wydatek.

ikea_posciel

Przykładowa pościel dziecięca. Zdjęcie i produkt: www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50234247/2. Samochodowa mata do zabawy

2. Samochodowa mata do zabawy

Z pewnością każdy pamięta ze swojego dzieciństwa, lub dzieciństwa swoich młodszych braci czy sióstr, specjalne maty-dywany do zabawy. Szczególnie polecane dla chłopców, ale dziewczynki też się mogą w ten sposób świetnie bawić.

mata

Przykładowa mata do zabawy. Koszt około 30 zł. Zdjęcie i produkt: www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20176809/

3. Kolorowy baldachim dekoracyjny

Świetny dodatek do pokoju dziewczynek i chłopców. Baldachim zawiesić można nad łóżeczkiem lub specjalnie wyznaczonym miejscem do zabawy. W ten sposób dziecko nauczy się także, że bawimy się w jednym miejscu w pokoju, tam może panować pewien bałagan i mogą zostać rozrzucone zabawki. Dodaje niepowtarzalnego uroku.

baldachim

Ładny i kolorowy dodatek do każdego pokoju dziecięcego. Zdjęcie i produkt: www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40203816/

4. Dekoracyjne kieszenie ścienne

W kieszeniach w łatwy sposób przechowywać można produkty do pielęgnacji niemowląt, czy w przypadku większych już dzieci – kolorowe zabawki, kredki czy klocki. Ponownie łączymy tutaj cechę dekoracyjną z praktycznym zastosowaniem.

polki

Propozycja kieszeni do pokoju dziecięcego od IKEA. Zdjęcie i produkt: www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60278636/

5. Pluszaki, grzechotki i przytulanki

W każdym dziecięcym pokoiku nie może zabraknąć ulubionego misia do przytulania, na dobre i gorsze dni. Misie spełniają dwie podstawowe funkcje, po pierwsze są świetną dekoracją, a po drugie dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i mogą stać się jego najlepszymi przyjaciółmi. Zabawki w IKEI kupimy już za 2,99 zł. Te na przedstawionym obrazku kosztują 9,90 zł.

grzechotki

Misie grzechotki. Zdjęcie i produkt: www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60266228/

Zdjęcie główne: picjumbo.com

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *