Jak dostarczyć kuzynce wyprawkę dla dziecka?

Właśnie się dowiedzieliśmy, że nasza kuzynka, która mieszka na drugim końcu Polski urodziła dziecko. Pierwsze co robimy to chwytamy za telefon i składamy gratulacje. Jednak jak wiadomo, dziecko to spory wydatek a wraz z nim w domu pojawia się masa dziecięcych akcesoriów; smoczki, butelki, ubranka, łóżeczko, kołyska, wszelkie kocyki czy wanienka. Jako, że w rodzinie panuje zwyczaj przekazywania sobie wszelkich dziecięcych akcesoriów, zastanawiasz się jak zorganizować transport wyprawki?

Zbierz wszystkie rzeczy i dobrze je zapakuj

Na pewno zanim zabierzesz się za sortowanie ubranek i innych rzeczy po swoich dzieciach, musisz zaopatrzyć się w odpowiednie pojemniki czy kartony do pakowania. Kartony można kupić w sklepach lub zapytać o nie w supermarkecie do którego chodzisz na zakupy. Część ubranek możemy również spakować w worki na śmieci 120 litrowe. Jeśli chcemy dostarczyć również chodziki albo łóżeczko, musimy je dodatkowo zabezpieczyć folią. Do kartonów można spakować zabawki, butelki, smoczki a także inne ruchome niewielkie akcesoria dziecięce. Najlepiej jeśli każdy karton podpiszemy tak, by było wiadomo co w nim jest (czy trzeba się z nim delikatnie obchodzić). Kiedy już wszystko dokładnie spakujemy musimy określić ile mniej więcej miejsca zajmuje nasz pakunek oraz ile ważny. Te informacje będą nam potrzebne przy wyborze firmy transportowej.

Transport i przeprowadzki– czyli potrzebna firma transportowa

Kiedy już ustalimy ile ważny nasz pakunek będziemy musieli rozejrzeć się za odpowiednią firmą transportową, możemy jej poszukać za pośrednictwem Internetu, najpierw sprawdzić czy w pobliżu nas znajduje się jakaś firma i wtedy tam zadzwonić i zapytać, a także popytać wśród znajomych, być może korzystali oni z usług takich firm i będą mogli nam coś poradzić.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *