Jak dbać o higienę jamy ustnej?

Piękne zdrowe zęby nie są dziełem przypadku a właściwym dbaniem o higienę jamy ustnej. Warto zatem zadbać o zęby tak by służyły nam przez wiele tal. Jak to zrobić?

Higiena jamy ustnej- codziennie

Jak zapobiec próchnicy i innym chorobom zębów? Dbaj o zęby każdego dnia. Ważne jest zatem mycie zębów szczoteczką i pastą przez około 3 minut przynajmniej dwa razy dziennie- rano i wieczorem. Najlepiej jednak by szczotkowanie zębów odbywało się po każdym posiłku. Mamy do wyboru szczoteczkę elektryczną i manualną z różną twardością włosia: miękkie, średnie i twarde. Nie zapominajmy też o tym by szczoteczkę cyklicznie wymieniać, najlepiej co trzy miesiące (włosie odkształca się i gorzej czyści zęby)

Zdrowa dieta to zdrowe zęby

Czy zdrowa dieta może przyczynić się do tego, że będziemy mieli zdrowe zęby? Tak! Problemem jest to, że w naszej diecie znajduje się za dużo cukrów prostych, które źle wpływają na nasze zęby. Warto zatem włączyć w dietę warzywa, owoce.

Nie eksperymentuj z domowym oczyszczaniem zębów

ostatnio modne stało się tzw: „domowe wybielanie zębów” a prym wśród produktów do tego celu wiedzie soda oczyszczona. Warto jednak wiedzieć, że soda oczyszczona sama w sobie nie zawiera żadnych środków, które wpływają na wybielanie zębów, tylko działa w ten sposób, że ściera szkliwo zęba. To z kolei nie wpływa dobrze na stan zębów.

Stomatologia Kraków- czyli odwiedź specjalistę tutaj http://www.dentysta-zakopianka.pl

Warto też pamiętać, że oprócz indywidualnego dbania o higienę zębów, trzeba też co jakiś czas zgłaszać się do stomatologa. Do gabinetu dentysty warto zajrzeć przynajmniej dwa razy w roku. Lekarz obejrzy zęby i oceni czy wszystko z nimi w porządku. Pamiętajmy, że im dłużej zwlekamy z wizytą u stomatologa tym większe koszty leczenia potem ponosimy.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *