Elektryczne szczoteczki do higieny jamy ustnej

631px-Electrical_toothbrush_20050717_001Tradycyjne szczoteczki które znamy z naszych łazienek odchodzą powoli do lamusa. Pomimo swej wieloletniej kariery, są one powoli wypierane przez szczoteczki elektryczne. Jest kilka powodów tego zjawiska. Szczoteczki elektryczne są szybsze, dokładniejsze i przede wszystkim wygodniejsze. Poniżej przedstawiamy kilka cech, charakteryzujących te nowoczesne i coraz popularniejsze szczoteczki.

  1. Wygląd – szczoteczki elektryczne swoim wyglądem znacznie różnią się od szczoteczek tradycyjnych. W przypadku tych ostatnich, mieliśmy do czynienia z rączką i podłużną główką. Elektryczna wersja szczoteczki zachowuje wprawdzie rączkę, ale jej główką staje się już okrągła a to z racji ruchu obrotowego jakiemu jest poddana. W przypadku rączki, jest ona znacznie grubsza ponieważ w niej najczęściej znajdują się baterie bądź akumulatorki magazynujące energię.
  2. Sposób działania – tradycyjna szczoteczka była wprawiana w ruch przez nas samych. W związku z tym musieliśmy odpowiednio szybko i mocno przesuwać ją tam i z powrotem. Szczoteczka elektryczna, wykonuje ruchy obrotowe, pulsacyjne bądź też oscylacyjne. Poza tym robi to ona znacznie szybciej, co potęguje efekt czyszczenia zębów.
  3. Dodatkowe ułatwienia – szczoteczki bardziej zaawansowane technicznie posiadają specjalny sygnalizator, który informuje użytkownika o zakończeniu przewidywanego czasu mycia zębów. Najczęściej jest to około 2 minut. Warto też dodać, że producenci szczoteczek wyposażają je w dodatkowe funkcje. Na naszym rynku mamy więc szczoteczki które są wyspecjalizowane w wybielaniu zębów, usuwaniu kamienia i tak dalej. Zwykle szczoteczki elektryczne są tak zaprojektowane, aby dbać o nasze dziąsła które przecież mogą być uszkodzone przez szybko obracające się szczoteczki.

Podsumowując, elektryczne szczoteczki do zębów to produkt który będzie stale ewoluował. Jest ona bazą dla wielu rozmaitych rozwiązań i pomysłów, które w ciągu kilku bądź nawet kilkudziesięciu lat mogą powstać. Warto takie szczoteczki mieć również na swoim wyposażeniu. Nie bójmy się ich jakby nie było dużej ceny. Czasami warto zainwestować nieco więcej, aby nasze zęby były czystsze i przede wszystkim zdrowsze. Z pewnością dzięki temu będziemy czuli się o wiele lepiej, tak pod kątem wizerunkowym jak i zdrowotnym. Lepsze czyszczenie to też bielsze zęby i lepiej wyglądający uśmiech.

 

agdhome-logo AGDhome.pl to jedna z czołowych sklepów na rynku sprzętu AGD i RTV oferuje wiele sprzętów AGD wiodących marek:  Bosch, Teka,  Electrolux,  Zelmer i innych.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *