Czy fryzury w stylu boho są wciąż modne?

Kilka z oczywistych skojarzeń ze stylem boho to hipisi, bohema, cyganeria oraz moda festiwalowa. Został zapoczątkowany w 2004 roku przez stylistkę Rachel Zoe. Gwiazdy od razu podchwyciły tę mocno wyróżniającą modę. W Europie spopularyzowała ją Kate Moss.

Czym charakteryzuje się styl boho?
Boho bardzo szybko pojawiło się na ulicach miast, również tych polskich i stało się jednym z ulubionych stylów modowych. Wszystko za sprawą jego oryginalności. Boho pozwala na bardzo odważne zestawienia różnych elementów garderoby. Wyróżnia się nonszalancją oraz ogromną swobodą. To wyjątkowo radosny i kolorowy styl, który zapewnia nietuzinkowy wygląd. Decydując się na wykorzystanie go w swoich stylizacjach, musimy liczyć się z tym, że będziemy zwracać na siebie uwagę.

Ale boho to nie tylko ubrania. To również charakterystyczne fryzury. Dominują różnego rodzaju warkocze, fale, romantyczne podpięcia, karbowane pasemka i koczki. Bardzo popularne jest także wykorzystywanie do uczesań różnych akcesoriów takich, jak kwiaty, opaski, rzemyki czy chusty. Fryzury boho na pozór wyglądają nieco niedbale. Czasami trzeba się jednak sporo napracować, by osiągnąć taki efekt. Taki styl sprawdza się zarówno, na co dzień, jak i na specjalne okazje. Każda pracownia fryzjerska ma w zanadrzu fryzury ślubne w stylu boho.

Boho na głowie, czyli romantyczna hipiska
Styl boho to przede wszystkim cała gama najróżniejszych warkoczy. Ich forma może być naprawdę dowolna. Prosty warkocz z tyłu, dwa po bokach, popularny warkocz francuski, bardziej nietypowy kłos. Boho pozwala na odrobinę szaleństwa. Ciekawe połączenie z warkoczami tworzą karbowane włosy.

Ma być przede wszystkim bardzo romantycznie. Pamiętajmy o tym, że nie tworzymy na głowie misternej fryzury. Nie musi być idealna. Luźno splecione francuskie warkocze czy kłosy wyglądają bardzo dziewczęco. Dodają kobiecie delikatności.

Ogromną popularnością cieszą się rozmaite dodatki do fryzur. Każda pani, która chce ubierać się w stylu boho, musi pomyśleć o zakupie kilku kapeluszy. To nakrycie głowy będzie pasowało zarówno do rozpuszczonych włosów, jak i różnego typu warkoczy. Rzemyk zawiązany wokół głowy to jeden z podstawowych wyróżników boho. Może być skórzany lub zamszowy. Ciekawie ozdabia nawet zwykłe uczesanie. We włosy można wpiąć także kwiaty. Oryginalnym dodatkiem może być również kolorowa, wzorzysta chusta, która doda nam odrobiny pazura.

Źródło: http://fryzury.qever.com/fryzury-boho/

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *