Aranżacje do przedpokoju – pomysły na inspirację

Przedpokój jest w domu miejscem, o którym myślimy najrzadziej, ale przecież korzystamy z niego cały czas. Dobrze zaplanowany może ułatwić wiele codziennych czynności, będzie łatwy w czyszczeniu, a przy okazji będzie zachęcał gości już od samego wejścia do mieszkania. Zadbany przedpokój to bowiem nasza wizytówka, „pierwsze wrażenie” całego naszego mieszkania.

Pomysły na aranżacje

Wygląd naszego przedpokoju będzie przede wszystkim zależał od ilości miejsca, jaką posiadamy. Może to być tylko niewielkie wejście, długi korytarz, lub od razu hol łączący kuchnię i duży pokój, a także wiele innych architektonicznych rozwiązań. Dysponując mniejszą powierzchnią, dekoracje raczej „odstawimy” na ściany. Podłoga powinna być w tym przypadku pusta, lepiej postawić też na zabudowaną szafę.

Krzesła i dekoracje

W przedpokoju dobrze żeby stało przynajmniej jedno krzesło. Pozwoli to na szybkie i wygodne zdejmowanie oraz zakładanie obuwia. W aranżacji przedstawionej poniżej postawiono na klasykę i styl. Krzesło jest tutaj mocnym i głównym elementem dekoracyjnym. Wykonane w angielskim, pięknym stylu, obite miękką tkaniną w kolorze beżowym. Ściany również są lekko beżowe. Do tego zdjęcia w kolorze sepii w drewnianych ramach, brązowe dodatki w postaci poduszeczki i niewielkiej pufy. Pufa, jako przedmiot dekoracyjny, to strzał w dziesiątkę. Przy okazji można do niej schować wiele niewielkich, poręcznych przedmiotów np. składane parasolki, łyżki do butów czy pasty. Jako dekorację widzimy tu również przepiękną miotłę w stylu rustykalnym zebraną z drobnych gałęzi. Całość wygląda naprawdę pięknie, a zarazem prosto.

chair-165422_640

Zdjęcie: pixabay.com

 

 Ściany, rozwiązania i łączenia

Przedpokój niezwykle często łączy się bezpośrednio z innymi miejscami w domu. W przedstawionej aranżacji widać otwartą przestrzeń takiego połączenia, ale jednocześnie widoczną granicę obu pokojów. Przedpokój wyłożony jest czerwoną, nieobrobioną, bardzo surową cegłą. Od dużego pokoju oddzielają go białe ścienne kolumny oraz dekoracje ustawione w „oknie” pomiędzy jednym, a drugim pomieszczeniem. Wyjście idealne i bardzo nowoczesne.

Zdjęcie: pixabay.com

 

Inne rodzaje połączeń

W przedstawionym poniżej rozwiązaniu kuchnia bezpośrednio łączy się z dużym pokojem i przedpokojem, a całość stworzona jest bez żadnych ograniczeń z całkowicie naturalnymi przejściami. Da się jednak zauważyć, gdzie rozpoczyna się jedno, a kończy drugie pomieszczenie – dzięki dekoracjom i kolorom ścian. W przedpokoju ściany są białe i szare. Na ziemi postawiono wielkie, piękne wazony ze świeżymi kwiatami. Schody bardzo nowoczesne, wyłożone kafelkami w kolorze czerni i bieli, do tego solidna srebrna poręcz.

Zdjęcie: pixabay.com

Podobnie rozplanowane mieszkanie można jednak urządzić całkowicie inaczej. Pod spodem zdjęcie aranżacji niezwykle nowoczesnej, idącej w kierunku dekoracji fabrycznych, prostych, bardzo surowych. Piękne, proste schody. Duża przestrzeń dodatkowo oświetlona jest ze wszystkich stron dziennym światłem pochodzącym z ogromnych okien, które zasłania się jedynie prostymi, białymi żaluzjami.

apartment-406901_640

Zdjęcie: pixabay.com

 

Szafki i szafeczki

W przedpokoju nie może zabraknąć miejsca na szafę, szafeczkę czy inne półki. Po pierwsze musimy mieć przestrzeń na schowanie ubrań, szczególnie jeśli rodzina jest wieloosobowa. Musi być także przygotowana specjalna półka na buty, aby zawsze zachować porządek. W poniższej inspiracji szafa „3w1”, zabudowana nie zajmuje wiele miejsca. Podświetlana u góry. Jest jednocześnie szafą na ubrania, oraz szafeczką z półkami do składania najpotrzebniejszych rzeczy i obuwia. Środkowa część wykonana jest tak finezyjny sposób, że jednocześnie również mebel ten staje się główną dekoracją przedpokoju. Inne dekoracje to duże, proste donice, a w nich przepiękne zielone kwiaty. Całość utrzymana w kolorystyce biało-szarej z zielonymi, kwiatowymi akcentami.

13888668893_5b38c3a5ab_z

Zdjęcie: www.flickr.com/photos/mazzali/13888668893/in/set-72157632021514951

 

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *