Alkomat w kuchni

Alkomat to z całą pewnością niezbędne urządzenie dla tych, którym zależy na pełnym bezpieczeństwie. Narzędzie to pozwala na zbadanie poziomu alkoholu we krwi. Dzięki temu każdy z nas ma możliwość rozsądnego podejścia do prowadzenia samochodu po wypitym wcześniej alkoholu. Domowe alkomaty różnią się oczywiście od tych, posiadanych przez policję i badanych nas w trakcie kontroli. Podstawową różnicą jest przede wszystkim fakt, że są one mniej precyzyjne. Nie są w stanie zatem w pełni zastąpić prawdziwych alkomatów, używanych przez policjantów.

W ofercie wielu firm znajdziemy jednak nowoczesne i na tyle profesjonalne urządzenia, które są w stanie zadbać o nasze bezpieczeństwo za kierownicą. Jak zatem wybrać dobry alkomat? Czym powinniśmy się kierować podczas tego wyboru?

Wyróżnić można trzy grupy urządzeń, nazywanych potocznie alkomatami. Pierwszy z nich posiada sensor półprzewodnikowy. Jest to zdecydowanie najtańsze urządzenie, a co się z tym wiąże – niezbyt skuteczne. Drugi rodzaj urządzenia to alkomat z sensorem elektrochemicznym. Takie urządzenia stanowią obecnie najbardziej popularną metodę wykrywania alkoholu. Wykorzystuje je policja oraz niektóre firmy. Wyróżnia się także alkomat z sensorem spektrofotometrycznym. Urządzenia te są najdroższe, ale gwarantują najbardziej dokładne wyniki pomiarów. Oprócz rodzaju czujnika w alkomatach, uwagę należy zwracać także na inne, niezwykle ważne czynniki.

Ważnym parametrem okazuje się zatem wielkość samego czujnika. Im większy czujnik, tym też bardziej dokładny wynik. Warto zwrócić uwagę także na tryb pracy urządzenia. Alkomaty mogą pracować bowiem w trybie aktywnym oraz pasywnym. Pierwszy z nich wymaga aktywnego udziału osoby badanej. Oznacza to, że musi ona nabrać powietrza i mocno dmuchać przez kilka sekund w ustnik urządzenia. Drugi tryb z kolei pozwala na zbliżenie urządzenia do ust – nie ma potrzeby dmuchania. Istotnym parametrem alkomatu jest także ustnik. Warto zwrócić uwagę na to, czy kupowane przez nas urządzenie posiada dodatkowe ustniki, które będzie można później wymieniać. Jeżeli zależy nam na możliwie najbardziej dokładnym pomiarze zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, warto zainwestować w alkomat, który posiada choćby niewielki wyświetlacz.

Autor:
alkohit.pl – sklep z alkomatami. Wybierz najlepszy alkomat, aby zawsze ze spokojem móc siąść za kierownicą.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *