6 typów aranżacji do kuchni ze zdjęciami

Kuchenne aranżacje zachwycają różnorodnością. Chociaż wydawałoby się, że to pomieszczenie będzie łatwe do rozplanowania i urządzenia, to jednak mnogość pomysłów na „kuchenne rewolucje” jest naprawdę imponująca. Wygląd kuchni to nie tylko dobrze dobrane meble, krzesła, stół, czy sprzęt AGD ale również masa pomniejszych dodatków, które tak naprawdę dodają pomieszczeniu uroku i charakteru. Najłatwiejszym sposobem na znalezienie wymarzonej aranżacji kuchennej jest po prostu zdrowa inspiracja, czerpanie z pomysłów innych oraz ich przerabianie.

1. Kuchnia w stylu amerykańskim lat 40. i 50. 

Podłoga w kostkę biało czarną. Ściany pomalowane do połowy w kolorach pastelowych, z przeważającymi niebieskościami morza. Kredens i półki w dawnym stylu retro. Do tego słabe światła dodające uroku. Białe, drewniane krzesła z wyrzeźbionymi serduszkami, lub innymi dodatkami. Dodatki: żeliwne, stare żelazko, zdobiony czajnik, fikuśne duże słoje na przetwory.

4280444310_075d3e636d_z

Zdjęcie: www.flickr.com/photos/ellenm1/4280444310/

 

2. Kuchnia w stylu góralskim

Dużo drewna, boazeria lub prawdziwe deski z sękami. Piecyk, lub płyta kuchenna, która umieszczona na odpowiednim miejscu będzie symbolizować dawny piec. Dodatki żeliwne, stare kryształy, dodatki z mosiądzu. Drewniana ława lub drewniane krzesła i stół. Podłoga kamienna. Malowane chodniki, kolorowe ręcznie wyrabiane.

old-cottage-436504_640

Zdjęcie: pixabay.com

 

3. Kolorowa kuchnia łącząca różne style

Kuchnia z dodatkami w kolorze czerni, bieli i pomarańczy. Drewniana podłoga, brak płytek. Kolorowe ściany, łatwa do zmywania tapeta ścienna przy meblach. Dużo owocowych dodatków: plakaty, salaterki i miski z owocami, świeże kwiaty. Kuchnia przestronna, przestrzeń mniej zagospodarowana, więcej powierzchni do „ruszania się” i „krzątania”. Świetna do przygotowywania posiłków. Mały stoliczek z prostymi krzesłami pozwoli na szybkie spożycie przygotowanych posiłków.

kitchen-416027_640

Zdjęcie: pixabay.com

4. Nowoczesna kuchnia w kolorach czarno-białych, studio

Nowoczesne apartamenty, popularne „studia” łączą w sobie przestrzeń z subtelnym zagospodarowaniem prostymi, minimalistycznymi meblami. Kuchnia łączy się tutaj razem z jadalnią, czasem dużym pokojem i przedpokojem, tworząc ogromny aneks kuchenno-jadalniany. Wyjście na podwórko tuż obok, świeże zapachy ziół i domowego ogródka docierają do gości i domowników. Może to być również kuchnia przy balkonie, czy tarasie. Ważne żeby posiadała duże okna z pięknym widokiem na otaczającą nas zieleń.

apartment-185779_640

Zdjęcie: pixabay.com

5. Kuchnia drewniana w dawnym stylu hotelowym

Całkowicie obłożona boazerią. Meble kuchenne w tym samym kolorze, drewniane. Podłoga drewniana ze wstawką kamienną przy samej części do przygotowywania posiłków. Obok również ciemne, małe kafelki przy meblach. Ciemne blaty kuchenne. Okno bez zasłon i firan, aby zmniejszyć ciemność kuchni obłożonej drewnem. Dodatki w stylu bardziej rustykalnym, dawnym. Białe lampy, kremowa zastawa.

marble-countertop-96084_640

Zdjęcie: pixabay.com

6. Nowoczesna, wygodna kuchnia w wybranym kolorze

Przyciągające uwagę czerwone meble w krwistoczerwonym, przechodzącym w buraczkowy kolorze. Ściany i dalsza zabudowa musi zostać wykonana w kolorze jaśniejszym, ledwie pastelowym, prawie białym. Natłok jednego mocnego koloru byłby za duży, psując otaczającą przestrzeń. Ściany w kolorze bladoróżowym, do tego białe lampki sufitowe i jedwabne, tkane firany o dużych oczkach – będą przepuszczać więcej światła.

homes-for-sale-326998_640

Zdjęcie: pixabay.com

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *