4 rzeczy na które należy zwrócić uwagę wybierając fotel biurowy

Fotel biurowy to podstawa każdego biura. Dobrze dobrany fotel sprawi, że pracownik będzie wydajny w pracy. Fotel powinien być dobrej jakości, powinien spełniać wszystkie podstawowe wymagania. Na jakie rzeczy szczególnie zwrócić uwagę wybierając fotel biurowy?

Materiał- musi przepuszczać powietrze

Należy dokładnie przyjrzeć się z jakiego materiału jest wykonany fotel biurowy. Bardzo często stosuje się skórę ekologiczną, ale ten materiał jest szczególnie uciążliwy latem, powodując pocenie się skóry i przyklejanie do fotela. Najlepsza byłaby prawdziwa bawełna, która przepuszcza powietrze. Bez względu na jaki materiał się zdecydujemy, powinien mieć on odpowiednie atesty.

Gwarancja- co najmniej 5 lat

Wybierając fotel biurowy zwróćmy też uwagę na okres gwarancji. Jeśli fotel jest wysokiej jakości, to okres gwarancji wyniesie do 5 lat. Trzeba zwrócić uwagę na to, że niektórzy producenci proponują gwarancję jedynie na niektóre elementy przymocowane do fotela.

Możliwość regulacji

Profesjonalne krzesło powinno mieć wszystkie możliwe regulacje. Powinno mieć regulację głębokości siedziska, regulację pochylenie oparcia, niektóre modele posiadają także regulowane podłokietniki.

Tapicerka- różne atesty

Tapicerka to też ważny element, powinna posiadać wszystkie niezbędne atesty. Trzeba pamiętać o tym, że musi być ona wytrzymała i posiadać odpowiednią ścieralność.

Wygodna pozycja w czasie pracy jest niezbędna by pracownik był wydajny, szczególnie jeśli spędza przed komputerem osiem godzin dziennie. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: e-krzeslo.com.pl.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *